Art judging others

May 05, 2016

Ludzką naturą jest ocenianie drugiej osoby bez obiektywnego spojrzenia na swoją osobowość. Człowiek widzi siebie inaczej. Uważa się za najlepszego, bez wad, ale z nadmierną ilością zalet, co świadczy raczej o próżności niż odwadze. Łatwiej jest wytykać błędy innych niż oceniać samego siebie. Pozwolę posłużyć się przykładem osób z branży mediów: youtuberzy, blogerzy... W internecie aż roi się od ludzi, których wymieniłam powyżej. Wszyscy jesteśmy narażeni na krytykę bez względu czy posiada się bloga i kanał na YouTubie czy nie. W rzeczywistości takie sytuacje zdarzają się często, co trochę mnie niepokoi. Nie rozumiem całej tej zawistności, zazdrości i chęci osiągnięcia celu po trupach. Sztuką nie jest oceniać innych, ale ocenić samego siebie i spróbować sobie wytykać wszelkie niedociągnięcia. Niby wydaje się to takie proste, ale jednak rozum powoli zaczyna działać i zdajemy sprawę, że to wcale nie jest jasne. Otwórzmy oczy. Przestańmy być ślepi na ludzką krzywdę. Youtuber i bloger widzą szczególnie jak to wszystko przebiega. Jak ludzie próbują zniszczyć się nawzajem, żeby być tym numerem jeden. Będąc w internetowej społeczności już na prawdę długi czas, napotkałam na oszczerstwa wypowiadane nie tylko w moja stronę. Da się zauważyć, że powodem tego jest zazdrość, że ktoś osiągnął więcej. Pracował nad tym długo, a przez większą część społeczeństwa nie zostało to docenione. Smutne, lecz prawdziwe. 

You Might Also Like

43 komentarze

 1. Też nie rozumiem tej zawiści u ludzi, niektórzy jedyne czego chcą to zaszkodzić drugiej osobie. Takie osoby najpierw powinny zdobyć się na odwagę i ocenić siebie, bo ocenianie innych nie jest sztuką. :)
  Śliczne zdjęcia :*

  LUSIALUSKA.BLOGSPOT.COM-Zapraszam!✿

  ReplyDelete
 2. Oj, dawno mnie u ciebie nie bylo! :)
  Troche sie zmienilo, ale posty jak zwykle ciekawe!
  Buziaki!
  Pearl in Fashion

  ReplyDelete
 3. Krytyka to otwarte mówienie o błędach, w sposób nieurażający innych osób, pokazywanie tym ludziom, jak naprawić te błędy. Wytykanie błędów może prowadzić do chęci rozwoju drugiej osoby, udoskonalania się w tym, co się prezentuje. I to jest w porządku.
  I może nie powinniśmy jednak wytykać jakichś - za przeproszeniem - pierdół, błahostek, na których uwagę nie zwraca z pewnością 99% społeczeństwa. W krytyce nie chodzi o to, by mówić, że jakaś linia w tle odchyla się o jeden stopień w prawo, a na kołnierzu bluzki osiadł jakiś pyłek. W krytyce chodzi o jakieś większe błędy, które rażą większość społeczeństwa i po prostu drastycznie obniżają jakość produktu/usługi. Krytyka powinna mieć postać przyjacielskiej rady, a nie "proszenia" o "wypierdalanie z Internetu".
  Niestety, kiedy krytyka zaczyna zawierać truciznę nienawiści, obelg, szyderstwa, zamienia się w hejt, a on już jest zły.
  Łatwo oceniać innych, ale czy każdy, kto krytykuje, naprawdę nie potrafi widzieć swoich wad? Może rzeczywiście ktoś z nich widzi swoje wady, próbuje je zniwelować, a przy okazji chce pomóc innym w tym samym?
  To moje zdanie.
  Nie musisz się z nim zgadzać.
  Na serio.
  Pozdrawiam serdecznie
  Tutti
  MÓJ BLOG

  ReplyDelete
 4. Myślę, że krytyka może mieć dwa stopnie. Jeden, gdy ktoś mówi prawdę i chce działać na czyjąś korzyść. A drugi, gdy jest złośliwy i chce podciąć skrzydła. Krytyka nie zawsze jest zła. Nie lubię ludzi, którzy przyczepiają się do wszystkiego, są wulgarni w swoich ocenach itd. Ale jeśli ktoś napisze ci np. że nie pasuje ci taki makijaż i może spróbuj inaczej to jest to coś złego? Według mnie nie i nie ma też nic wspólnego z zazdrością. Podoba mi się twoja marynarka, taka troszkę oversize. :)

  ReplyDelete
 5. Ślicznie ci w tej fryzurze :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie - buziaki!♥

  ReplyDelete
 6. śliczne zdjęcia! pasują ci te warkoczyki !
  pooositivee.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Według mnie, każdy może zobaczyć jak ludzie niszczą innych. Nie tylko w internecie. W szkole czy nawet ze znajomymi. Zazdrość. To ta cecha najczęściej góruje u osób dręczących innych. Przykro mi że są tacy ludzie, ale widocznie tak musi być.

  Mój blog - klik

  ReplyDelete
 8. sliczne jest to pierwsze zdjecie:)
  no niestety tak, ludzie teraz sa wrecz zmuszani przez presje srodowiska na takie pochopne postepowanie. ;/

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Ale śliczne zdjęcia! :) Nie zaszkodziłoby troszkę więcej empatii w blogosferze :(
  Mój blog :)

  ReplyDelete
 10. Masz całkowitą rację. Warto jest najpierw spojrzeć na samego siebie.
  http://joanna-szwed.blogspot.com/

  ReplyDelete
 11. Super zdjęcia :)
  Łatwiejsze jest wytykanie innym błędów, niż korygowanie własnych.
  Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 12. To co napisałaś zgadza mi się z tym co powiedział Stuu w ostatnim filmiku. Ogólnie to masz całkowitą rację :)

  http://agataweranika.blogspot.com/

  ReplyDelete
 13. cudnie wyglądasz :)
  http://mypink-glasses.blogspot.com/

  ReplyDelete
 14. Świetny post :)
  http://treamicii.blogspot.com/2016/05/co-jesli.html

  ReplyDelete
 15. Śliczne zdjęcia! To prawda, łatwiej nam wytykać błędy innych ludzi, ale tak jak powiedziałaś, sztuką nie jest odnalezienia wad u innych, ale u nas samych.

  asadowska.blogspot.com

  ReplyDelete
 16. Niestety, ale takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Nie rozumiem takich ludzi.
  Sliczne zdjęcia. :D
  MÓJ BLOG

  ReplyDelete
 17. Wyglądasz super!
  https://klaudencja.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. Masz dużo racji. Ludzie kompletnie nie zwracają uwagi na swój charakter, zachowanie, a stale krytykują i narzekają na innych. Najgorzej jest w przypadku, gdy dana osoba krytykuje innych, ponieważ komuś wychodzi coś lepiej. Sama byłam niestety nie raz obgadywana, wręcz hejtowana przez to co robię, że cały czas podejmuję się jakiś nowych rzeczy. Chyba o to chodzi w życiu, skoro jestem młoda, to będę szukać tego, co mnie naprawdę szczerze zainteresuje. Ale i tak te szare myszki, które nie mają nic do zaoferowania, wiedzą najwięcej i najwięcej muszą krytykować :') Trochę odbiegłam od tematu, no ale.
  Obserwuję, bo Twój blog jest na prawdę wart uwagi :)

  Pozdrawiam,
  http://sysiadelrey.blogspot.com/

  ReplyDelete
 19. Niestety, tacy są ludzie, lepiej wytknąć innym i krytykować, niż samemu coś osiągnąć. Szkoda słów dla takich osób. ;)

  _________
  my-life-my-troubles.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. To prawda, że często oceniamy innych powierzchownie, chociażby po wyglądzie, ludzie często krytykują innych nawet ich nie znając, super zdjęcia!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  ReplyDelete
 21. Dokładnie :/ Smutne, lecz prawdziwe :/

  rilseee.blogspot.com

  ReplyDelete
 22. Ludzie naprawdę kochają ranić innych. Świetny tekst i zdjęcia ;)
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  ReplyDelete
 23. Myślę, że ludziom po prostu brakuje dystansu do życia, dlatego nie pozwolą ani sobie, ani nikomu innemu być nieperfekcyjnym.
  czlowiek-zelazko.blogspot.com

  ReplyDelete
 24. Jest to prawdą, ludzka nienawiść względem innych bierze się z zazdrości, co jest naprawdę przykrę. W dzisiejszych czasach wszystko rozgrywa się w internecie, co za tym idzie - myślę że nikt nie miałby odwagi powiedzieć komuś w oczy tego, co pisze w internecie.
  FrenchFriesSmile

  ReplyDelete
 25. No niestety ludzie coraz częściej chcą osiągnąć cel po trupach :)
  Pozdrawiam, www.juullkaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 26. Ślicznie wyglądasz :D
  Jednak co do postu, to mam trochę inne spojrzenie do tego, że człowiek uważa się za najlepszego. Może poszczególne jednostki i to też nie do końca. Spróbuj wymienić jak najwięcej swoich zalet, tak samo zrób z wadami. Z wadami nie będziesz miała problemu, za to nad zaletami dłużej Ci zejdzie. Człowiek z natury jest krytyczny, ale najbardziej w stosunku do siebie samego i to być może dlatego wylewa swoją nienawiść na innych. Takie jest moje zdanie :)
  claudia-ss.blogspot.com

  ReplyDelete
 27. Ostatnio właśnie napisałam całkiem podobną notkę u siebie. Twoja jest jak najbardziej trafna. Całość podsumowałabym- przeciętność nienawidzi wyjątkowości, więc cieszmy się, że robimy coś ponad.

  Bardzo ładnie wyglądasz- tak świeżo i promiennie. :)

  http://kardamonusmak.blogspot.com

  ReplyDelete
 28. Całkowicie prawdziwe, kazdy bloger czy ytr chociaż raz spotkał się z hejtem - niestety.
  secretgirl-blog.blogspot.com

  ReplyDelete
 29. niestety niekotrym czasem sprawia radosc ranienie innych :(

  obserwuje

  dblazkowska.blogspot.com

  ReplyDelete
 30. Świetna marynarka i jak zwykle dobry post! :)

  ReplyDelete
 31. Ludzie są zawistni i chętnie rzucają innym kłody pod nogi. Hejty są dość powszechne i nie wiem czy da się cokolwiek z tym zrobić. Świetne zdjęcia! :)
  Pozdrawiam, MAJA-RUSEK.BLOGSPOT.COM.

  ReplyDelete
 32. ślicznie wyglądasz <3
  http://patrycja-paulina.blogspot.com/

  ReplyDelete
 33. Grunt to umieć uzasadnić dobrze swoją krytykę, a osoba, którą ją otrzymuje powinna umieć ją przyjąć ;)

  ReplyDelete
 34. Nie mogę się nie zgodzić. Jednak samemu trudno jest tez się ocenić siebie. Nie zawsze się idealizujemy, często nie dostrzegamy swoich zalet i wartości. Najlepiej jest znaleźć złoty środek w swojej ocenie, a wtedy zacząć pracować nad sobą aby zminimalizować swoje wady :)
  Obserwuję :)
  MÓJ BLOG, zapraszam ♥

  ReplyDelete
 35. Ja do samej siebie podchodzę bardzo krytycznie.
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  ReplyDelete
 36. Zgadzam się z Tobą! Śliczny płaszczyk :)
  MÓJ BLOG - KLIK

  ReplyDelete
 37. O tak, zawiść u ludzi jest coraz częściej spotykana. Smutne, ale jakie prawdziwe...
  Zapraszam do mnie: bondel-natalia.blogspot.com

  ReplyDelete
 38. Staram się nie oceniać innych, zwłaszcza tych, których nie znam. Każdy człowiek jest inny, każdy żyje po swojemu i każdy ma prawo do własnych błędów. W momencie, gdy poznam człowieka, gdy dowiem się, co tak naprawdę siedzi mu w głowie, dopiero wtedy mam prawo go ocenić. Cicho. W swojej głowie. Zupełnie dla siebie.
  >foxydiet<

  ReplyDelete
 39. ojej jakie piękne zdjęcia!

  pozdrawiam i zapraszam:
  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  ReplyDelete

Like us on Facebook