Pieniądze- rzecz materialna mająca wpływ na ludzi | Postanowienia noworoczne

December 31, 2014

Potrzebujemy jednej najważniejszej rzeczy, którą możemy wszystko kupić, mieć. Pieniądze. A co za tym? Wyprzedaże. Zniżki. Przeceny. Sam tytuł postu informuje, a raczej ostrzega, że pieniądze mają wpływ na ludzi i także na ich zachowania. Przede wszystkim działa na wszystkich ludzi. Niekiedy nie zauważamy jak pochłonęła nas żądza pieniędzy. Wszystko wtedy idzie na dalszy plan. Przyjaciele. Rodzina. Znajomi. A przecież to oni są najważniejsi. Nie pieniądze. 
Co prawda każdy ich potrzebuje. Dorośli, na rozwijanie biznesu. Nastolatki, na ubrania lub inne przedmioty. Trzeba pamiętać, że na pierwszym miejscu przy kupowaniu danych produktów jest umiar. Zbyt częste kupowanie może prowadzić do fobii. Będziemy za każdym razem, gdy znajdziemy się w sklepie, galerii handlowej kupować co popadnie. Jednocześnie pieniądze są też dobrym środkiem płatniczym. Współcześnie trudno jest określić czy pieniądze są dobre czy złe, względem zachowania ludzi.
Wielkimi krokami zbliża się nowy rok. Żegnamy 2014 rok. Dzisiaj jest idealny dzień, aby coś sobie wykreować, postanowić. Ten rok jak dla mnie jest pełen wrażeń, wspomnień. Rok jak każdy, ale chyba wyjątkowy. Postawiłam więc sobie cele, aby nadchodzący rok był jeszcze lepszy od obecnego.
Zadbać o bloga. To z pewnością zrealizowałam w ciągu kilku miesięcy w tym roku, ale w przyszłym to będzie dalej w tym kierunku szło.
Odwaga to podstawa. Na co dzień jestem dość nieśmiała, ale w 2015 myślę, że to się zmieni i będę otwarta na ludzi.
Regularność w pisaniu postów. U mnie to różnie bywa. Raz mam czas, a raz nie. Kiedy mam wolny czas w pełni wykorzystuje go na obmyślaniu tematów postów, ale też w czasie przerwy postanowiłam, że posty będą się pojawiały w środy i soboty, nawet po tej długiej przerwie od szkoły.
❄ Będę odporna na krytykę. Z tym może być troszeczkę ciężej. Z ogółu jestem wrażliwa, ale właśnie staram się przyjmować tą krytykę i dopełniać ten cel.
Polepszyć oceny w szkole. Niektóre przedmioty takie jak: wiedza o społeczeństwie, historia, geografia uważam za trudne. Przynajmniej dla mnie. Muszę się lepiej przyłożyć do tego co robię.
❄ Zaakceptować siebie taką jaką jestem. Wiąże to się również z odwagą. Czasami jak patrzę na siebie to myślę sobie, że chcę być inna. Ale to nie tak, Wyjątkowość jest rewelacyjna, bo drugiej takiej osoby na świecie nie ma, tylko jest ta jedyna, o takim wyglądzie i o takich cechach charakteru.
❄ Przyjaciele, znajomi. To im tym razem poświęcę więcej czasu. Kontakt z nimi według mnie jest ważny. 
Kiedy już tak wspominam o nadchodzącym roku wypadałoby złożyć życzenia, zatem...

Święta, Święta i po Świętach! Radosnych i niezapomnianych chwil, które będą wypełnione spotkaniami z przyjaciółmi. Żebyście byli zdrowi, bo zdrowie jest w życiu najważniejsze. Kiedy będziecie smutni, dużo uśmiechu, pojawiającego się na twarzy. Dla imprezowiczów, dobrej zabawy. Aby nadchodzący rok był jeszcze lepszy od obecnego. Życzę Wam sukcesów w życiu. Tych wielkich i tych małych. Bądźcie pewni swoich umiejętności na blogu. Róbcie to, co kochacie. A gdy stracicie wiarę w siebie, zmotywujcie się. Powiedzcie sobie "Jestem sobą! Zrobię to!". Róbcie niestworzone rzeczy, które skumulują się w śmieszną, a zarazem dziwną historię. Abyście docenili siebie, zaakceptowali to, że wszyscy mają kompleksy, ja,ty i wy. Bo to uczy mądrości, takiego stanu, w którym czujecie się najlepiej. Pomagajcie innym w trudnej sytuacji. Dajcie radę. Przede wszytkim niech najważniejsze osoby w waszym życiu były ciągle przy Was.
Szczęśliwego Nowego Roku!

To już ostatni post w tym roku. Nie, nie zamierzam skończyć z blogowaniem. Chodzi mi o to, że posty oficjalnie od 2015 roku będą jeszcze lepsze niż w tym. Post trochę pomieszany. ale chciałam podsumować to w jednym wpisie. Zmieniłam też trochę design bloga, ponieważ jest teraz w pastelowo fioletowej kolorystyce. Uwielbiam pastelowe kolory więc myślę, że design pozostanie na długo.

Czy uważacie, że pieniądze są w pewnym sensie złe czy dobre? Jakie są wasze postanowienia noworoczne?

You Might Also Like

29 komentarze

 1. Pieniądze nie są złe, ale niektórzy od ich dostatku dostają coś w głowę i nie umieją się opanować..
  Mi ten rok minął szybko, ale nie mam z nim najlepszych wspomnień :)
  Szczęśliwego nowego roku! ♥
  meryy-blog.blogspot.com - KLIK

  ReplyDelete
 2. Pieniądze z pewnością nie są najważniejsze, ale ułatwiają życie. Tobie życzę, aby 2015 rok było dużo lepszy od poprzedniego, wszystkiego dobrego! :)
  matrelsy.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Pieniądze... hmm, dobry temat do dyskusji, bo jeden może powiedzieć, że przecież bez nich nie ma życie. Wyobrażasz kupić, dostać coś w sklepie za darmo? Nie, na wszystko trzeba mieć pieniądze. Ale z drugiej strony potrafią ostro namieszać człowiekowi w głowie.
  Jedno jest pewno: We wszystkim trzeba znać umiar ;)

  Pozdrawiam, http://mojswiat9893.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. Pieniądze szczęścia niby nie dają,ale ja mamy okazje do ich wydawania to się okazuje,że nasze szczęście jest podwójne - także ciężko powiedzieć jak zachować zdrowy rozsądek w tym wypadku. Niektórzy uważają tylko,że za pieniądze mogą kupić wszystko. Jeśli chodzi o postanowienia nowo roczne,nie mam ich uważam,że to jest głupie (przynajmniej dla mnie) ponieważ nigdy ich i tak nie dotrzymuje ;)

  http://blonparia.blogspot.com/

  ReplyDelete
 5. Pieniądze nie są złe, jeśli ktoś potrafi je wydawać z rozsądkiem.
  World reflected in the mirror

  ReplyDelete
 6. Szczęśliwego Nowego Roku!

  rilseee.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Pieniądze są chyba dobre, ale trzeba umieć wydawać je porządnie :)

  ~ m y b l o g

  ReplyDelete
 8. Według mnie nie można ich dzielić na dobre czy złe. One po prostu są i są każdemu potrzebne. Ładne zdjecia i wygląd bloga. Pozdrawiam.

  muminek-enter.blogspot.com

  ReplyDelete
 9. Śliczny blog :) Piękne zdjęcia :)

  http://aluska-ktos-cos.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. Myślę,że pieniądze najważniejsze nie są, jednak są jakąś tam podstawą życia, w takim sensie, że bez nich byśmy nie przeżyli bo wszystko kosztuje. Jeśli wydajemy je z rozsądkiem moim zdaniem nie ma nic złego w kupieniu sobie czegoś do domu, czy jakiegoś ubranka, ale nie codziennie ;)
  maksymiliana.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Uważam, że pieniądze szczęścia nie dają. Co z tego, że one są jeśli nie mamy miłości i rodziny. Niestety żyjemy w takim świecie, w którym nie możemy żyć bez pieniędzy. Pozdrawiam :-) http://katetoja.blogspot.com/

  ReplyDelete
 12. Genialny post, świetnie to napisałaś! :)
  MÓJ BLOG - KLIKNIJ :)

  ReplyDelete
 13. Myślę, że pieniądze bardzo się przydają w życiu, ale ważniejsi są nasi bliscy. Pieniądze szczęścia nie dają, a bliskie osoby owszem c: A ja o postanowieniach sądzę coś innego, ale właśnie napisałam o tym na blogu c:
  xxpadzixx.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Świetny post.!
  Wszystkiego dobrego w 2015 roku.!
  http://by-sandraa.blogspot.com/

  ReplyDelete
 15. Pieniądze są niezbędne w życiu, ale bardzo zmieniają ludzi ;) śliczne zdjęcia.
  Mój Blog - klik!

  ReplyDelete
 16. Pieniądze nie są bardzo ważne w naszym życiu,ale bez nich nie dało by się żyć.
  Ładna czapka!
  kolorowe-chmury.blogspot.com-KLIK Szczęśliwego Nowego Roku :*

  ReplyDelete
 17. Dobry temat do przemyśleń, dyskusji. W tych czasach większość ludzi stawia je na pierwszym miejscu - nie rozumiem tego.

  Świetny post. Obserwuję.
  http://sztramkowska-joanna.blogspot.com

  ReplyDelete
 18. Wiadomo,że pieniądze są ważne,bo nie oszukujmy się 21w nie da się bez nich żyć,ale nie są najważniejsze :)

  Julajulia.blogspot.com.

  ReplyDelete
 19. myślę że pieniądze to nie wszstko a niektórym po prostu mieszają w głowach :) to pierwsze zdjęcie śliczne :**** :** może wpadniesz ostatnio dodałam nowego posta z moimi autorskimi zdjęciami :) fajnie by było gdybyś skomentowała :* pozdrawiam

  http://ruda-rudaaa.blogspot.com/

  ReplyDelete
 20. Moje postanowienie - nauczę się szpagatu damskiego ♥
  Zapraszam na bloga o mnie: magy-life.blogspot.com i o Banshee: http://bansheenators-zuzianators.blogspot.com/

  ReplyDelete
 21. Bardzo ładne, zimowe zdjęcia :)
  http://blog017.blogspot.com/

  ReplyDelete
 22. Życzę, aby udało Ci się dotrzymać wszystkich postanowień! :)

  ReplyDelete
 23. Myślę ,że pieniądze są bardziej dobre i potrzebne.Świetne zdjęcia:)
  ewelinakuchta.blogspot.com

  ReplyDelete
 24. Świetny post, oraz zdjęcia :D

  ReplyDelete
 25. cudowne zdjęcia :)
  Zapraszam dopiero zaczynam : http://anita-maggda.blogspot.com/

  ReplyDelete
 26. Pieniądze są potrzebne, ale od ich nadmiaru często miesza nam się w głowie ;c
  Powodzenia w wypełnianiu celów! ♥

  niktniewidzi.blogspot.com (KLIKNIJ TUTAJ)

  ReplyDelete
 27. Cudowna jesteś! <3
  Zostawiłam ci coś w skrzynce ! <3

  ReplyDelete

Like us on Facebook