Ask.fm- sława czy hejty?

August 01, 2014

Założę konto, a co mi szkodzi. Wszystkie dziewczyny z mojej klasy mają tam profil. A może udostępnie na facebooku? Świetny pomysł!


Ask.fm - łotewski portal społecznościowy na którym można zadawać pytania i na nie odpowiadać. Liczbą polskich użytkowników przegonił popularnego Twittera. Portal założono w 2010 roku. Na początku nie cieszył się on dużą popularnością, lecz po około 3 latach można porównywać go (w popularności) z Facebookiem. Pomimo plusów takich jak możliwość dowiedzenia się różnych rzeczy o które nie odważylibyśmy się spytać w rzeczywistości np,. własnej koleżanki pojawiają się także minusy - i to wiele minusów. Są nimi m.in hejterzy. Na asku można wybrać opcję anonimowego pytania. Nie zawsze jest ona używana w celach szydzenia z kogoś i obrażania, lecz np. do zapytania się kogoś o coś osobistego. Niestety. W większej ilości możemy spotkać hejty.
Następnie pojawia się temat "askowych fejmów". Mogę pokusić się o stwierdzenie, że na tym portalu rodzi się nowa generacja "osób publicznych". Niektórzy nie mają granic prywatności, klną, bluźnią, palą, piją. Wszystko co się da. Druga rzecz to lajki. Według mnie są one bezwartościowe. Te liczby nic nie znaczą. Jak czytam spam który przychodzi do mnie na skrzynkę o lajki, widzę filmy na YT jak je zdobyć to ręce mi opadają. Moja siostra wypróbowała metodę z pomocą tej strony ---> ♥ KLIK ♥ . No dobra, wysłała sms-a, o który prosiła ją strona i trzeba było odpowiedzieć na sms-a wpisując literkę T. Poczekałyśmy kilka minut i nagle przyszedł sms, w którym oznajmiono nam, że została włączona jakaś usługa FUN. Pisało tam, że w każdy poniedziałek i w każdą środę na komórkę będą przychodzić płatne MMS-y. Na szczęście znalazłam w internecie sposób jak wyłączyć tą usługę. Moja historia i siostry mówi, że nie warto wchodzić na strony, które oferują nam like i prezenty za darmo na asku w ciągu kilku minut. Trzecia rzecz to ta upragniona sława. Któż jej nie chce?

Podsumowanie : Zablokuj opcję anonimowego pytania, ogranicz odpowiadanie na pytania prywatne (postaw granicę prywatności) i bądź sobą. Chciałabym także powiedzieć, że nie dzielę wszystkich "swoją miarą". Nie każdy na asku jest chamski i zarozumiały.

 (Ten screen pochodzi z aska mojej siostry. Jak widać tacy są hejterzy.)

A WY, CO MYŚLICIE O TYM PORTALU?

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Większość "hejterów" obraża ludzi właśnie z anonimowych pytań. Niektóre są nawet tak żałosne, że można śmiać się z głupoty "anonimka" przez cały dzień. Pozdrawiamy anonimki!
    :)

    ReplyDelete

Like us on Facebook